GÜÇLÜ HAFIZA

”Unutkan insan yoktur , hafızasının nasıl çalıştığını bilmeyen insan vardır.”

Kitabın adından da anlaşılacağı ve başlangıç cümlemden de anlaşılacağı üzere güçlü hafıza tekniklerini anlatan bir kitap ile önerilere devam ediyorum.

                                       

Kitabın yazarı , Ahmet Yıldız uzun uzun hafıza tekniklerini anlatmış.(415 sayfa) Kitap kendi hafızanızı sınayabileceğiniz bir girişe sahip , başlarken neden güçlü hafızaya sahip olmamız gerektiğini anlatıyor. Kitabı gerçekten ilgiyle ve odaklanarak okursanız güzel sonuçlar elde edeceğinizi düşündüğüm bir kitap.

İlerleyen bölümlerde neden unuttuğumuzu , neleri daha çok unuttuğumuzu günlük hayattan örneklerle ve yapılan bilimsel araştırmalarla anlatan zannımca çok güzel bir kitap.

Kitabı sevmemin sebebi kitabın kalın görünmesine rağmen belli periyotlarla (her gün 2-3 bölüm gibi) okunmasıyla istemeyeceğiniz kadar hızla bitmesidir.

Kitabı size önermemin sebebiyse kitabı okuyup bitirdiğiniz zaman size etki bırakacak bir kitap olmasıdır.Kitapta anlatılan hafıza tekniklerini hemen hemen her yerde kullanabilirsiniz. Beyninizi eğiterek gücünü açığa çıkartabilirsiniz. Güçlü hafıza teknikleriyle de onu eğitebilirsiniz. Özellikle öğrenciyseniz sizin için çok güzel hafıza kuvvetlendirme teknikleri kaynağı olacaktır.

NOT: Tek seferde mükemmel hafızaya sahip olamazsınız belki .Kimi zaman başarısızlıkla sonuçlanacak çabalarınız . Ama unutmayın :

” Kazananlar hiç başarısızlığa uğramayanlar değil hiç vazgeçmeyenlerdir. ”

  • İyi okumalar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here