15 kız öğrenci Discovery roketinin önündedir.

Tekrardan herkese merhabalar, bugün uzay kampında yaşadığım son günü anlatacağım. Keyifli okumalar dileğiyle. 🙂

3. GÜN

Uyandıktan sonra eşyalarımı topladık ve son kahvaltımızı yapmak üzere yemekhaneye çıktık. Kahvaltı yaptıktan sonra makey makey  (istediğiniz bir nesneyi dokunmatik yüzeye çevirebilirsiniz.) istasyonu için Robolab’a gittik. Makey makey dancing oynadık.

turuncu karton üzerinde aşağı, yukarı, sağa, ,sola gitmek için duyarlı alimünyum oklar vardır. ortada da ayak tabanı resmi çizilmiştir.
Örnek makey makey dancing oyunu.

Mezun olma zamanımız geldi. Takımımızın adı ‘Moon Takımı’ydı. Takım liderimiz Cihan abla ‘Moon Takımı’ dediğinde hep beraber ayağa kalkıp sıraya girdik. Cihan abla konuşmasını yaptıktan sonra sertifikalarımız, geldiğimiz şehir ve uçuş görevindeki ünvanımız söylenerek verildi. (Örneğin ‘Sivas’tan Uçuş Uzmanı 1 Öznur Vurgun’)

öğrenciler yan yana sıradadır ve sertifikaları verilmektedir.
Sertifikalar veriliyor.

Mezuniyetten sonra çıkış işlemlerimizi tamamladık ve eşyalarımızı servise yerleştirdik. Hep birlikte fotoğraf çekildik. Ne kadar çekilsek de bir türlü doyamadık. İki günde her şey birden olup bitmişti sanki. Kısacık zaman diliminde tarif edilemez manevi bağlar kurduk birbirimizle. Vedalaşırken kesinlikle gözüme toz kaçmadı, ağladım! Sanırım doğru insanları bulmak, fırsatı ve anı yakalamak böyle bir şeydi.

15 öğrenci, 3 refakatçi öğretmen ve uzay kampı öğretmeni "uzay kampı türkiye" yazının altında hep beraber fotoğrafları vardır.
UZAY KAMPI TÜRKİYE

Hayatın hangi kapıyı açacağı, hangi kapıyı suratınıza çarpacağı gerçekten de belli olmuyor. İyi ki de bu kapılara göre umut anahtarım var..
Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Sevgiler.

Bilim ve umutla kalın!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here