Evet, filozoflar tarafından yıllar boyunca düşünülmüş ve kime sorulursa sorulsun aniden duraksanacak bir soru. Çünkü insanların çoğu kendini tanımıyor. Gerçekten öyle mi? Kendinizi tanıyor musunuz? Peki kimsiniz?

Genelde bu soruya ilk olarak meslek, öğrenim durumu gibi cevaplar verilmektedir, ama bu cevaplar siz değilsiniz.

Görselde, koyu ve açık mavi bir zemin üzerinde bir defter ve defterin üzerinde iki sayfa açılmış sayfalarda "WHO I AM?" yazmakta.

Neden mi? Örnek olarak öğrenciliği ele alalım. Ben öğrenciyim dediniz, yalnız atladığınız bir şey var, soru  bize şuan kimsin diye sormuyor, sen kimsin diye soruyor. Gelecekte bir öğrenci olmayacaksınız, ya da emekli olduğunuzda o mesleği yapmayacaksınız. Sonuç olarak, soru size her zaman kim olduğunuzu soruyor. Peki, siz kimsiniz?

Şuan ve gelecekte kim olduğunuz bir önemi yok, çünkü hiç bir mesleği ömür boyu devam ettiremezsiniz, peki sorunun cevabı nedir? Aslında çok kompleks bir soru gibi görünüyor ama cevabı bir o kadar basit. Hayalperest, yazar veya maceraperestsiniz. Kim bilir? Unutmayın, bunları sürekli olarak devam ettirebilirsiniz. Kim ve ne olduğunuzu, sürekli yaptıklarınız gösterir, mesleğiniz gibi sınırlı şeyler değil.

Sevgiyle Kalın…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here